Festiwal Sztuki Ludowej zadaje pytania o to, w jakich wspólnotach wyobrażonych chcemy uczestniczyć i jakie tradycje chcemy podtrzymywać. Zespoły folklorystyczne to fantazja o tym, czym była sztuka ludowa. Ta fantazja jest punktem odniesienia dla współczesnych społeczności. 

Globalnym celem Festiwalu Sztuki Ludowej jest popularyzacja zagranicznego folkloru oraz działanie na rzecz podtrzymywania tradycji w sposób, który dostępny będzie dla widzów w każdym wieku. Istotą Festiwalu jest działanie na rzecz tolerancji i zrozumienia dla innych narodowości, w celu budowania świadomego społeczeństwa lokalnego. 

FSL odbywa się cyklicznie w trzeci tydzień sierpnia w Poznaniu, Gnieźnie, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Uczestniczy w nim od 3 do 5 tys. widzów.

Festiwal współfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Poznańskiego, Miasta Gniezna oraz Miasta Poznania.

Więcej na festival.poligrodzianie.pl

Skip to content